/Files/images/novini_2016-2017/proforientacia.jpg
Співпраця ЗЗСО з закладами вищої освіти (ЗВО) – це вимога часу, яка ніколи не зменшується, не зникає.
Із року в рік зростають вимоги до школи, до рівня знань її учнів, їх вихованості. Зростають вимоги до професійного росту вчителя, його фахового рівня. І педагогічних читань, конференцій, психолого-педагогічних семінарів, самоосвітньої роботи вчителя уже не вистачає у його творчому зростанні.
Практика довела, як багато значить у забезпеченні високого фахового рівня вчителя, його професійної майстерності співпраця школи з закладами вищої освіти.
Створення навчально-матеріальної бази з навчальних дисциплін, опанування новими формами і методами роботи з учнями по забезпеченні в них високого рівня знань, умінь і навичок, вдосконалення роботи з обдарованими дітьми, робота з молодими спеціалістами, розширення кругозору як учня, так і вчителя – це лише частинка того, що дає школі взаємозв’язок з ЗВО. І чим більше народжуватиметься угод про цю співпрацю і їх реалізація, тим ефективнішою, результативнішою буде робота школи.
Це активізує, зацікавлює, допомагає у рості одному і другому колективу. Це здружує не тільки дорослих, а й дітвору.
Дорослі і діти вчаться толерантності, у них формується вміння порівнювати, аналізувати, робити відповідні висновки.
Народжується дух гарного, дружнього змагання у роботі, бо кожна сторона, побачивши успіхи колег і ровесників, навіть поза своєю свідомістю уже хоче зробити щось вагоміше, краще, цікавіше.
У дні творчих зустрічей колектив педагогів і дітей намагаються показати друзям красу рідного краю, традиції і звичаї рідної школи, познайомити зі своїми здобуттями, зі своїми друзями.
І народжується ще один уже великий колектив однодумців, який робить одну спільну справу: формує особистість, творить Людину.
З метою підвищення фахової майстерності вчителів школи, впровадження диференційованого підходу до навчання учнів, професійної орієнтації молоді та створення системи безперервного навчання, згідно договорів та угод, налагоджено співпрацю школи з багатьма закладами вищої освіти (ХДПУ, НФУ, ХНУРЕ, ХНУВС, НТУ "ХПІ" та ін.)

Співпраця школи з ЗВО передбачає роботу в кількох напрямках:

- підвищення психологічної та методичної компетентності вчителів ліцею;
- контакти вчителів ліцею з викладачами ЗВО з метою консультацій та обміну досвідом;
- проведення тренінгів викладачами та студентами ЗВО для здобувачів освіти;
- проведення агітаційно-роз’яснювальної та професійно-орієнтаційної роботи з ліцеїстами.
У листопаді 2023 року в межах співпраці з ВНЗ, з метою професійної орієнтації молоді відбулися онлайн зустрічі випускників ХЛ№155 з викладачами ХНУ ім. В. Каразіна та Харківського університету повітряних сил.

/Files/images/mihaylova_2023/профорієнтація . каразіна 2023.jpg /Files/images/mihaylova_2023/пропорієнтація 2023.jpg

Online-зустріч викладачів Харківського університету внутрішніх справ з учителями та старшокласниками ХЛ № 155

6 квітня 2023 року вчителі та старшокласники закладу освіти взяли участь у вебінарі за темою "Основи кібербезпеки". Під час зустрічі викладачі внз надали алгоритм створення надійного паролю, який легко запам'ятати. Надали поради учасникам зустрічі щодо безпечного користування мережею інтернет.

/Files/images/mihaylova/407.jpg/Files/images/mihaylova/405.jpg /Files/images/mihaylova/404.jpg /Files/images/mihaylova/406.jpg

"Ніч науки"

/Files/images/mihaylova/изображение_viber_2021-09-18_18-55-26-164.jpg