Історія школи

Комунальний заклад "Харківській ліцей №155 Харківської міської ради" розташований в 761 мікрорайоні за адресою: 61032, м. Харків, проспект Героїв Харкова 318-А, телефон 725-58-97.
E-mail: nvk155@kharkivosvita.net.ua

/Files/images/olga/DSC_0804.jpg

/Files/images/olga/DSC_0790.JPG

Місія Харківської спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів № 155 - створити умови для всебічного розвитку особистості дитини, її талантів і здібностей, виховання у юних громадян України високої відповідальності перед суспільством.
Рік заснування школи - 1986.

Першим директором школи був Толкушкін Вадим Дмитрович. У 1986 році, на час відкриття, школа нараховувала 536 учнів та 42 вчителя. Середній вік колективу складав 35 років і був одним із наймолодших в районі.
Кількість учнів зростала із заселенням мікрорайону. Уже до 1987 року у школі навчалось 1275 дітей, і заняття проходили у дві зміни.
З 2002 року школа існує як навчально-виховний комплекс.
З 2005 року школа отримала статус - Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №155 Харківської міської ради Харківської області.
Мова навчання – українська.

У школі з 2003 року організовані допрофільні та профільні класи. Усі класи з 6 по 11 спеціалізовані з поглибленим вивченням англійської мови. З другого класу діти вивчають інформатику. З п’ятого класу введено вивчення другої іноземної мови (німецької).
Порядок прийому учнів до спеціалізованих класів ХСШ №155 здійснюється за Правилами конкурсного приймання учнів, ухваленого на спільному засіданні педагогічної ради та ради закладу загальної середньої освіти.

З1997 року школу очолювала директор - Ткачова Олена Олексіївна. За фахом - учитель фізики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання - “Старший учитель”, відмінник освіти України.

З 2006 року роботою школи керував Нижник Олександр Степанович. За фахом – учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання – «Вчитель-методист». На даний час працює начальником Управління освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради.

З 2009 року школу очолив Возний Ігор Васильович. За фахом - учитель історії, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання - "Вчитель-методист".

Колектив школи доброзичливо ставиться до молодих вчителів.
Школа - це перш за все кадри, це кваліфікована команда управлінців. Сьогодні освітній процес особистісно орієнтованого навчання і виховання здійснюють 47 педагогічних працівників, з них:
вчителів - методистів - 3;
старших вчителів - 5;
спеціалістів вищої категорії -17 ;
спеціалістів І категорії -12;
спеціалістів ІІ категорії – 15;
спеціалістів - 3.
Адміністрація ХСШ №155 завжди підтримувала своїх вчителів у прагненні підвищити свій кваліфікаційний рівень. Усі члени педагогічного колективу вчасно проходять курси підвищення кваліфікації, і це допомагає їм у кар’єрному рості. Шестеро заступників директора з навчально – виховної роботи стали директорами шкіл Індустріального району.
Це – Веремко Костянтин Іванович, директор ЗОШ №40,
Воробйова Ольга Іванівна, директор ЗОШ №71,
Кутнякова Наталія В’ячеславівна, директор ХСШ №85,
Возний Ігор Васильович, директор ХСШ №155,
Горова Вікторія Вікторівна, директор ЗОШ №121,
Винник Ольга Віталіївна, директор ЗОШ №157.
Постійно удосконалюється матеріально-технічна база школи - обладнано 34 навчальних кабінети.
Створена і постійно поповнюється навчально-матеріальна база комп’ютерного класу, лінгафонного кабінету, кімнати-музею народознавства та краєзнавства.
За роки існування школи відбулося 35 випусків, 2425 учні отримали повну середню освіту. Серед них закінчили школу із “золотою медаллю” - 50, “срібною медаллю” – 21, нагороджено Похвальними листами та Похвальними грамотами за успіхи у навчанні – 1529 учнів.
За останні п’ять років 151 випускник нашої школи вступили до ведучих ЗВО міста.
Педагогічний колектив постійно працює над вихованням поважного ставлення до професії вчителя. І це дає свої результати.
Протягом останніх п'яти років 93 учня ХСШ №155 вступили до навчальних закладів різної акредитації з метою отримання професії вчителя. Доброю традицією школи стало повернення її вихованців у стіни рідного закладу. Багато випускників школи, які навчаються в педагогічних університетах та академіях, проходять практику саме в ХСШ №155.
У школі працюють гуртки: розвиваючого напряму, естетичного напряму, спортивного напряму, вйськово-патріотичного виховання.
Головний керуючий орган ХСШ № 155 - Рада школи, яка складається із батьків, учнів та вчителів закладу загальної середньої освіти.
З 2000 року працює дитяча юнацька організація учнівського самоврядування “Компас” ХСШ №155. Тісно співпрацюючи з радою школи та педагогічним колективом, представники учнівського самоврядування беруть активну участь у районних та міських заходах.
Кожного року в ХСШ №155 працює літній оздоровчий табір «Веселка». З 2014/2015 навчального року працює мовна група літнього табору "Magic Camp".