/Files/images/vihovna_robota/raznoe/images.jpg

Загальні положення

1. Статут шкільного учнівського самоврядування ”Компас” ХЛ №155 визначається відповідно за Законів України ”Про молодіжні організації” та ”Про об’єднання громадян”.
2. У своїй діяльності шкільне учнівське самоврядування керується законодавством України та власним статутом.
3. Шкільне учнівське самоврядування ”Компас” – самодіяльне об’єднання, яке діє на підставі спільності інтересів, керуючись принципами гуманізму, відкритості, добровільності, творчої ініціативи та активності.

Завдання шкільного самоврядування

1. Головним завданням шкільного учнівського самоврядування «Компас» є формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

2. «Компас» - це добровільний рух, відкритий для всіх школярів, які визначили проблеми суспільства, як пріоритетні в своїй діяльності.

3. «Компас» допомагає сформувати систему цінностей, яка повинна створити мотивацію до активної участі в громадянському житті школи і суспільства.

4. «Компас» допомагає отримати навички практичного вирішення суспільних проблем і надати можливість активно працювати у цьому напрямку.

Права і обов’язки членів шкільного самоврядування

1. Члени шкільного самоврядування мають право на :
• на самореалізацію,
• на успіхи у навчанні.
• проявляти активність і самостійність в організації життя ”Компасу”,
• брати участь у роботі трудових об’єднань, спортивних секцій, гуртків за інтересами,
• захищати свою честь та гідність, послідовно відстоювати свої права,
• обирати і бути обраним у керівні органи самоврядування.
2. Члени шкільного самоврядування зобов’язані:
• берегти народну спадщину, дотримуватися шкільних традицій ,
• вміти самостійно приймати відповідальні рішення,
• набувати досвіду демократичної поведінки,
• утверджувати принципи загальнолюдської моралі,
• бути прикладом для молодших школярів.
3. Всі члени шкільного самоврядування повинні знати свої права та обов’язки і дотримуватися їх.

Президент шкільного самоврядування

1. Президент є главою шкільного самоврядування ”Компас”. Обирається шляхом таємного голосування членами шкільного самоврядування 5-11 класів. Вибори відбуваються на альтернативній основі.
2. Президент має обов’язки:
• Проводити щомісячно загальні збори членів шкільного самоврядування,
• Розподіляє обов’язки між членами Координаційної Ради шкільного самоврядування,
• Заслуховувати на засіданні Координаційної Ради звіти керівників центрів самоврядування,
• Звітувати перед всіма членами шкільного самоврядування 1 раз у семестр.
• Співпрацювати з адміністрацією ХЛ №155, педагогічною радою, батьківським комітетом,
• Може бути присутнім на засіданні педагогічної ради і виступати на захисті членів шкільного самоврядування.
3.Повноваження Президента припиняються у випадках:
• самовідводу
• неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я,
• порушення своїх обов’язків,
• у разі оголошення імпічменту.

Структура шкільного учнівського самоврядування

Керує роботою президент організації.
Координують роботу старостат, педагог організатор, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Працюють центри:
1 Дозвілля
2. Дисципліни та порядку
3. Захисту прав дітей
4. Інтелектуальний
5. Спортивно-оздровчий
6 Інформаційний
7. Екологічних питань
8. Волонтерського руху

Напрямки роботи:

1. Гуртки та секції
2. Позакласна робота з предметних факультативів, гуртків
3. ОБЖ
4. Екскурсії
5. Робота з батьками

Допомогу в роботі надають класні керівники, вчителі: "Основи здоров'я", географії, біології, фізичної культури, трудового навчання, історії, правознавства, керівники гуртків та секцій, представники батьківських комітетів.